До Дня захисту дітей: захист прав дитини — це не абстрактне поняття, а необхідність, повʼязана із конкретними ситуаціями

А що буде завтра? В День захисту дітей відповідь на це питання отримує субʼєкта, як би не банально звучало, що діти — це майбутнє. Карантин показав, що захист прав дитини — це не абстрактне поняття, а необхідність, повʼязана із конкретними ситуаціями недоступності освіти, домашнього насильства, вуличної небезпеки, дискримінації… Факти порушення прав дитини в період карантину частіше ставали інфоприводами для новин, ніж в звичайних умовах. Під час карантину пересічні громадяни, батьки, опікуни відчули на собі, що забезпечення права дитини на освіту — це складна додаткова робота, що забезпечення права дитини на здоровʼя — це велика командна (сімейна) відповідальність, що забезпечення права дитини на життя — це виклик. В Міжнародний день захисту прав дитини ми можемо привітати світ і себе з тим, що вже 70 років поспіль ведеться діалог щодо захисту дитини, забезпечення її прав, ми маємо продовжувати торити цей шлях, і хочеться наголосити на тому, що цей день не є святковим, а є особливим робочим днем для дорослих, коли необхідно звіритися, чи ефективні інструменти захисту прав дитини в нашій країні. Довгий час нас заколисували святами останнього дзвоника, дитячими шоу на площах та роздаванням морозива в парках. З цієї нагоди, 1 червня 2020 р. о 14.00 в Освітньому центрі Верховної Ради України, за ініціативи Підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Коаліції громадських об’єднань «Права дитини в Україні» відбудеться парламентська онлайн-конференція. У 2020 році Україна звітує перед Комітетом ООН з прав дитини про досягнення у сфері прав дитини. Коаліція «Права дитини в Україні» спільно з іншими громадськими організаціями та дітьми підготували два звіти про реалізацію положень Конвенції ООН про права дитини, які будуть представлені під час конференції. Нам дуже приємно зазначити, що ХОФ Громадська Альтернатива долучилась до дослідження, і дослідження наших експертів включені до цього важливого рапорту, а президентка організації Марія Ясеновська виступатиме з доповіддю.

Що це означає далі? Це означає, що червень буде робочим, і не менше 30 громадських організацій України працюватимуть над удосконаленням інструментів захисту прав дитини в нашій країні. А для привернення уваги додаємо червону кульку як цитату з фільму «Воно» (It)

Поділитися:

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *