Загальна інформація про курс «Основи прав людини і інклюзії в культурі»

Анотація до курсу

Навчальний курс «Основи прав людини та інклюзії в культурі» присвячено ознайомленню з основами прав людини і розкриттю підходів до впровадження інклюзії в культурі. Концепцію прав людини представлено в курсі як ціннісну основу для взаємодії в суспільстві, що ґрунтується на принципах недискримінації і поваги до людської гідності.

Поняття інклюзії подано широко як процес реального включення будь-якої людини, забезпечення можливостей рівноправно брати участь у суспільному житті. Курс має чотири модулі, кожен з яких присвячено окремій тематиці: «Права людини і Культурні права», «Права людей з інвалідністю та інклюзія», «Критерії інклюзивності: організаційна політика, фізична та інформаційна доступність», «Критерії інклюзивності: продукти, компетентності, сталість інклюзивних процесів в закладах культури». В поданих матеріалах викладачі також торкаються таких прикладних тем, як сучасні комунікації, проєктний менеджмент, адвокація та інші.

Курс адресовано адміністративним працівникам закладів культури, спеціалістам зі звʼязків з громадськістю, культурним менеджерам, громадським активістам, викладачам гуманітарних дисциплін і студентам спеціальностей культурологія, бібліотечна та музейна справа, журналістика, соціальна робота.

Запис відеолекцій курсу проводвся в експозиційних залах Харківський художній музей ХХМ: «Західноєвропейське мистецтво XV–XIX століть», серед творів Миколи Самокиша та сучасної харківської художниці Марії Безнощенко-Лучковської. З музеєм нас пов’язує співпраця над інклюзивними проєктами. 

Зокрема, за ініціативи ХОФ “Громадська альтернатива” та Gwara Media було створено два інклюзивні аудіогіди для основних постійних експозицій музею: «Українське та російське мистецтво XVI — поч. ХХ ст.» та «Західноєвропейське мистецтво XV–XIX століть». Аудіогіди можна прослухати зі смартфону.

Мета навчального курсу

Метою курсу є сформувати уявлення про культуру як простір творчої репрезентації прав людини й реалізації інклюзивної взаємодії.
Завданнями курсу є:

Організація навчання

иконки-02

Курс являє собою чотири модулі, кожен з яких включає відеолекції, квізи або анкети оцінки інклюзивності культурного закладу по кожному з критеріїв, а також додаткові тематичні матеріали. Виконувати завдання рекомендується послідовно.

иконки-03

Курс розраховано на 2 тижні. Ознайомлення з матеріалами і виконання завдань може зайняти в цілому 3 години 30 хвилин (90 хвилин ознайомлення з теоретичним матеріалом, 30 хвилин проходження квізів, 90 хвилин роботи з оцінювальними анкетами). Протягом 14 днів проходженню курсу ви маєте присвятити приблизно 15-20 хвилин на день.

иконки-04

По успішному закінченні курсу видається сертифікат. Проходження курсу не потребує завантаження спеціальних програм, можливе на комп’ютері, ноутбуці, інших зручних для учасників цифрових застосунках. Проходження практичних завдань потребує вміння заповнювати Google-форми.

Викладачі курсу

Курс створено експертками та експертами Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива» за підтримки Українського культурного фонду.
Бажаємо успіху і Включаймо інклюзію!