Інклюзія

«Жінки з інвалідністю — правозахисниці: історії включення»

Липень – Грудень 2020
Метою проєкту стало висвітлення діяльності правозахисниць та активісток з інвалідністю. Задля досягнення цієї мети зібрано історії життя та роботи 12 жінок з різними нозологіями інвалідності, які діють на захист прав людей з інвалідністю, щоб показати значимість їх роботи для суспільства. 

Проведена в рамках проєкту інформаційна кампанія (виставка плакатів, публікації на порталі медіа центру Накипіло) привернула увагу до цільової групи проєкту – жінок з інвалідністю – правозахисниць. В результаті проєкту покращено умови для співпраці профільних організацій людей з інвалідністю, окремих активісток та експерток з правозахисною спільнотою, а також створено умови для популярізації захисту прав жінок з інвалідністю.

Проєкт створений за підтримки міжнародної мережі WILPF та Робочої  групи з питань ґендерної рівності та прав жінок Міжнародної Платформи  «Громадянська Солідарність» в рамках проєкту DRA “Посилення  співробітництва громадянського суспільства в регіоні ОБСЄ: Просування  захисту прав людини — посилення взаємодії, її сталості та дієздатності” за  фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної  Республіки Німеччина.

«Кращі практики інклюзії»

Липень – Листопад 2020
З метою поширення наявних кращих практик інклюзії в музеях, проєкт показує важливість малих кроків у напрямку впровадження інклюзії та демонструє можливості для включення різних груп. В рамках проєкту видано публікацію, мета якої – надати уявлення про феномени доступності, безбар’єрності, інклюзивності сучасних музейних просторів в Україні з урахуванням норм вітчизняного та зарубіжного законодавства, міжнародної практики роботи установ культури з людьми з інвалідністю, сім’ями з дітьми, підлітками, людьми похилого віку, іноземками(–цями) та іншими вразливими групами. Ми очікуємо, що застосування таких практик сприятиме доступу людей з інвалідністю та інших уразливих груп до культури та їх активному долученню до реалізації місцевих культурних політик в Україні.

Проєкт реалізовано за підтримки представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні

Соціальна вистава «Та, що вмирає»

Вересень – Грудень 2018
Проєкт реалізовано з метою сприяння зменшенню насильства по відношенню до дітей в українському суспільстві. Для акцентування проблематики та часткового вирішення проблеми до заходів проєкту, окрім вистави, входить також залучення дітей з інтернатів для створення анімаційних історій (робота в форматі арт-терапії), забезпечення принципів інклюзивності й залучення до створення вистави людей з інвалідністю, проведення круглого столу з фахівцями, правозахисниками та дискусій із глядачем, організація гастрольного турне і широкої участі в українських і міжнародних фестивалях. В результаті проєкту підвищено спроможність ідентифікувати ситуації психологічного насильства у родині та створено умови для подальшого обговорення та вирішення визначених проблем.

Проєкт було створено за підтримки Українського Культурного Фонду та Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

«Інклюзія в музеї»

Червень – Жовтень 2019
Створення інклюзивних аудіогідів (адаптованих для незрячих людей) та аудіогідів іноземними мовами для 3-х музеїв Харкова і області (Харківський художній музей та його філія Художній музей імені Н. С. Луньова у Пархомівці та Літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди в Сковородинівці) та інформаційних матеріалів про обрані експонати музеїв збільшеним шрифтом для людей з послабленим зором різними мовами. Підготовка музейних працівників, гідів та працівників культури до роботи з людьми з інвалідністю, покращенню співпраці з громадою та опанування навичок захисту культурних прав.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.