Освіта з прав людини

«Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA-2020 у Харківській області»

Листопад – Грудень 2020
Проєкт реалізовано з метою промоції українського документального кіно з прав людини та розширення уявлення аудиторій про інклюзію та виключення. Заходи проєкту (кінопокази) у зв’язку з карантинними обмеженнями проведено онлайн. Було показано срічки: «Про звірів і людей», «Хороша смерть», «Хвилі світла», «Карла та Нордал», «Понеділок п’ятниці». Проєкт посилив зацікавленість у використанні документального кіно в освіті з прав людини, а також сприяв в становленні інклюзії та протидії дискримінації. В результаті проекту підвищено спроможність ідентифікувати ситуації порушення прав людини та дискримінації у повсякденному житті, а також створено умови для подальшого обговорення та вирішення визначених проблем.

«Ґендерна чутливість місцевих політик та правових практик щодо внутрішнього переміщення»

16.09.2019 – 08.08.2020
З вересня 2019 по серпень 2020 ХОФ «Громадська Альтернатива» оцінювала ситуацію з врахування ґендерних аспектів при роботі щодо дотримання прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб і напрацьовувала рекомендації для місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та правників. Пілотними областями проєкту стали Харківська, Вінницька, Луганська та Полтавська області. Проект завершено випуском шести тематичних публікацій українською мовою. Матеріали будуть корисними для представни(ць)ків органів місцевого самоврядування, місцевих органів державної влади, суддям, адвокат(кам)ам, фахів(чиням)цям центрів безоплатної правової допомоги, організаціям громадянського суспільства та соціально відповідальному бізнесу.

Проєкт реалізовано за підтримки проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”.

Посилання:
1. Внутрішнє переміщення в Україні: урахування ґендерного компонента в локальних політиках
2. Забезпечення прав жінок і дівчат, які зазнали внутрішнього переміщення: роль громадських організацій

3. Ґендерний вимір внутрішного переміщення: юридичні інструменти захисту
4. Ґендерний компонент у вирішенні питань внутрішнього переміщення: локальні політики, юридичні інструменти й бізнес-практики
5. Ґендерний вимір внутрішнього переміщення: світовий досвід і ситуація в Україні
6. Корпоративна відповідальність поважати права людини в умовах внутрішнього переміщення: ґендерний компонент

«Інклюзія в музеї»

Червень – Жовтень 2019
Створення інклюзивних аудіогідів (адаптованих для незрячих людей) та аудіогідів іноземними мовами для 3-х музеїв Харкова і області (Харківський художній музей та його філія Художній музей імені Н. С. Луньова у Пархомівці та Літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди в Сковородинівці) та інформаційних матеріалів про обрані експонати музеїв збільшеним шрифтом для людей з послабленим зором різними мовами. Підготовка музейних працівників, гідів та працівників культури до роботи з людьми з інвалідністю, покращенню співпраці з громадою та опанування навичок захисту культурних прав.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

«CEDAW Watch Tool»

Січень – Березень 2019
Головною метою проекту було розробити та опублікувати інструмент CEDAW Watch Tool. Для цього було розроблено методологію моніторингу виконання Україної своїх зобов’язань по виконанню Загальних зауважень Комітету ООН по CEDAW. За матеріалами було розроблено навчальну концепцію та проведено дводенний тренінг із застосування методології для вибраних учасників з ОГС. В результаті було вдосконалено та видано методологію у вигляді окремого посібника. Презентація CEDAW Watch Tool відбулася 11 березня 2019 року в Києві.

Підготовка CEDAW Watch Tool та тренінгу були здійснені за підтримки проекту “UN Women Ukraine CEDAW в дії!” за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади Embassy of Canada in Ukraine / Canada’s International Development – Global Affairs Canada.

«Моніторинг судових рішень щодо захисту від ґендерної дискримінації, спрямований на застосування українського законодавства та міжнародних документів»

2016-2017 роки
Проєкт реалізовано з метою вивчення питання ґендерної рівності та дискримінації за ознакою статі, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності  в українській судовій системі. Для цього було вивчено практики різноманітних судових інстанцій з вирішення спорів, пов’язаних із ґендерною дискримінацією. Також було вивчено рівень обізнаності суддів та захисників/захисниць із проблематикою ґендерної рівності та стандартами прав людини у цій сфері. За результатами моніторингу було опубліковано два звіти та розроблено Методичні рекомендації суддям щодо ідентифікації випадків гендерної дискримінації.

Проєкт було здійснено за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «Справедливе правосуддя»

Посилання:

  1. Судове вирішення справ у спорах, пов’язаних із гендерною дискримінацією: збірка кращих практик
  2. Захист від ґендерної дискримінації в судових рішеннях українських судів: звіт за результатами моніторингу
  3. Ідентифікація випадків ґендерної дискримінації: методичні рекомендації суддям