Бізнес і права людини

Застосування прав людини до цифрових технологій: українська перспектива

Вересень 2020 – Лютий 2022
З вересня 2020 р. ХОФ «Громадська Альтернатива» працює над посиленням можливостей IT бизнесу, НУО та науковців задля попередження ризиків щодо прав людини, пов’язаних із цифровими технологіями. Ключові заходи (панельна дискусія, навчальний курс, обговорення матеріалів) будуть проведені у Харкові та Дніпрі. Результати проекту будуть розповсюджені в інших регіонах України через ІТ-кластери та НУО і будуть представлені в рамках сторонніх заходів (Одеса, Львів, Полтава, Вінниця, Запоріжжя та інші). В ході проекту ІТ-бізнес, НУО та наукові кола буде поінформовано про основи прав людини у бізнесі та сформовано мережу співпраці, внаслідок чого права людини у бізнесі стануть частиною порядку денного бізнесу і діалогу громадянського суспільства та уряду. Проєкт реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

«Ґендерна чутливість місцевих політик та правових практик щодо внутрішнього переміщення»

16.09.2019 – 08.08.2020
З вересня 2019 по серпень 2020 ХОФ «Громадська Альтернатива» оцінювала ситуацію з врахування ґендерних аспектів при роботі щодо дотримання прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб і напрацьовувала рекомендації для місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та правників. Пілотними областями проєкту стали Харківська, Вінницька, Луганська та Полтавська області. Проект завершено випуском шести тематичних публікацій українською мовою. Матеріали будуть корисними для представни(ць)ків органів місцевого самоврядування, місцевих органів державної влади, суддям, адвокат(кам)ам, фахів(чиням)цям центрів безоплатної правової допомоги, організаціям громадянського суспільства та соціально відповідальному бізнесу.

Проєкт реалізовано за підтримки проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”.

Посилання:
1. Внутрішнє переміщення в Україні: урахування ґендерного компонента в локальних політиках
2. Забезпечення прав жінок і дівчат, які зазнали внутрішнього переміщення: роль громадських організацій

3. Ґендерний вимір внутрішного переміщення: юридичні інструменти захисту
4. Ґендерний компонент у вирішенні питань внутрішнього переміщення: локальні політики, юридичні інструменти й бізнес-практики
5. Ґендерний вимір внутрішнього переміщення: світовий досвід і ситуація в Україні
6. Корпоративна відповідальність поважати права людини в умовах внутрішнього переміщення: ґендерний компонент