- - - - -

Звіт ХОФ “Громадська Альтернатива” за 2019 рік

Харківська Обласна Фундація “Громадська Альтернатива”

ЗВІТ за 2019 рік

У 2019 році ми продовжили працювати за своїми основними напрямками:

 • Протидія дискримінації та становлення інклюзії
 • Права дитини
 • Культура прав людини
 • Бізнес і права людини, справедливе правосуддя
 1. Протидія дискримінація та становлення інклюзії

Цього року багато уваги було приділено проблематиці ґендерної рівності:

 • Так ми продовжили співпрацю з організацією DRA в рамках роботи Робочої групи з ґендерної рівності та прав жінок Міжнародної Платформи «Громадянська Солідарність» в дослідженні впливу ситуації внутрішнього переміщення на жінок. Результатом стало видання «Жінки та переміщення», яке було розповсюджено серед широкого кола зацікавлених осіб, зокрема суддів, адвокатів_ок, представниками_цями громадських органіазцій, тощо. Матеріали дослідження було представлено на 7-й Міжнародній конференції “Women at Peace Table – More Justice for All” 13-15 червня в Єревані, Вірменія.
 • Наша організація стала переможницею тендерного конкурсу від UN Women Ukraine і, виконуючи взяті на себе зобов’язання, підготували інструмент з моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань по CEDAW, зокрема Заключних зауважень Комітету по CEDAW. На основі розробленого інструменту було проведено навчання представниць_ків профільних громадських організацій, пізніше, його було включено до роботи над підготовкою чергового Альтернативного звіту українських громадських організацій по виконанню Україною стандартів CEDAW.
 • В рамках 16 днів без насильства в приміщенні Центру ґендерної культури було проведено виставку «Кімната, в який живе біль», захід супроводжувався перфомансами від Плейбек театру «Живе дзеркало».
 • Пізніше, наприкінці року, ми розпочали великий проєкт «Внутрішнє переміщення в Україні: пошук тривалих рішень» за підтримки проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень». В першій фазі проєкту було проведено 4 тренінги в пілотних регіонах (Вінницька, Луганська, Полтавська та Харківські області) для активістів_ок громадського сектору, предстаників_ць місцевої влади, юристів_ок та бізнесу. Експерти проєкту дослідили ситуацію, зібрали інформацію у 4-х основних цільових груп проєкту й розпочали узагальнення та напрацювання практичних рекомендацій.

Потужною подією став ІнклюзіON 2019. Його темою стало «Дозвілля дозволене», а саме:

 • За підтримки УКФ було проведено інформаційну кампанію про інклюзію й її форми, а також створено нові інклюзивні аудіогіди в Харківського художнього музею, Пархомівського художнього музея імені П. Ф. Луньова та Літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди. У тому числі – аудіогіди іноземними мовами. Всі напрацювання розміщено на он-лайн платформі izi.travel й вони є доступними зокрема під час пандемії. Крім того, підготували тексти аудіогідів та надрукували їх крупним шрифтом. Таким чином музеї стали більш доступними для людей з порушенням зору і слуху, а також для іноземців.
 • Провели низку лекцій і тренінгів для працівників музеїв з місцевими та закордонними експертами та експертками. Гостями фестивалю стали Каріна Чупіна – провідна експертка з інклюзії DRA, тренерка Молодіжного Директорату Ради Європи, а також Оскар Вишневський та Ага Оситек (Deaf Respect) з Варшави. Ці та більшіть інших заходів фестивалю відбулися за рахунок підтримки представництва Фонду Еберта в Україні, а приміщення було надано Харківським худоднім музеєм, Центром ґендерної культури та Будинком культури УТОС.
 • Ми провели флешмоб до Міжнародного дня глухих і співали пісню Александра Кварта «Україна» жествою мовою із студентами та учнями Харкова, митцями, активістами.
 • Частиною фестивалю стала Виставка-не виставка “Людський фактор” розкрила тему бар’єрів та безмежності творчості. Її відвідали більше 150 осіб. Мистки між аудиторією та ідеями виставки будували Плейбек театр «Живе дзеркало» та майстер класи від Дитячої ПлощАРТки.
 • Фестиваль запросив приєднатися до фестивальних подій Платформу театральних ініціатив з виставою «За пандусом» та Театр жестової мови «Аріадна» з класичною виставою «Приборкання норовливою», а також кіноклуб Магнолія із показом стрічки «Країна глухих».
 • Протягом фестивалю на подіях побували більше 8 тисяч людей, про наші події розповіли 5 національних телеканали та більше 15 наших рідних регіональних ЗМІ.
 • Активісти фестивалю тричі ставали експертами Мейкатону вихідного дня від Гараж Хаб, та пропонували свої інклюзивні задачі для реалізації.
 • Вже по слідах фестивалю до Міжнародного дня людей з інвалідністю провели екскурсію для змішаної групи дітей, де були підлітки з гімназії для незрячих дітей, гімназії для дітей з порушенням слуху та місцевої приватної гімназії «Очаг».
 1. Права дитини

У 2019 організація та її експертки взяли активну участь у підготовці чергової Альтернативної доповіді до Комітету ООН з прав дитини: участь в робочих зустрічах, підготовка окремих підрозділів, редагування текстів та узагальнення рекомендацій.

Також експертки організації були залучені до роботи із групою підлітків «Голоси дітей» та організували представлення їх напрацювань під час правозахисної Не-конференції 10-11 грудня 2019.

 1. Культура прав людини

Завдяки проєкту УКФ «Інклюзія в музеї» та підтримці заходів ІнклюзіON з боку Фонду Еберта в Україні ми провели низку тренінгів для музейних працівників Харківа. Вперше з ними велася професійна розмова про права людини, інклюзію, права людей з інвалідністю засобами неформальної освіти на системному рівні.

Тренери організації працювали в різних освітніх заходах, серед яких найбільш потужним є Довготривалий тренінговий курс з навчання молоді правам людини з використанням Компасу від Ради Європи.

Цього року організація активно допомагала в проведенні фестивалю документальних фільмів Docudays на Харківщині, експертки організації підбирали теми та фільми, запрошували експертів та експерток, а також модерували заходи.

Президенка організації взяла участь у черговій конференції громадянського суспільства країн ОБСЄ щодо викликів до прав людини – цього разу свободи мирних зібрань – в Братиславі.

 1. Бізнес і права людини, справедливе правосуддя
 • Експерти організації проводили ознайомчий тренінг для суддів Харківського господарчого суду з питань інклюзії та прав людей з інвалідністю.
 • Організація виступила сорганізаторкою панельної дискусії «Бізнес і права людини: основні виклики для нових демократій», межах Харківського Міжнародного Юридичного Форуму.
 • Експертка організації Олена Уварова взяла участь в Міжнародному форумі Бізнес і права людини: головні тренди, що було організовано ООН.
 • Експертка організації Аліса Новічкова взяла участь в міжнародному спостереженні за дотриманням стандартів справедливого правосуддя в рамках процессу над вбивцями грузинського правозахисника Віталія Сафарова.

Крім того, учасниці та учасники організації продовжували навчатися й вдосконалюватися: права людини, адвокація, культурні практики та інші напрями. Крім того, завдяки організації Front Line Defenders, нами було проведено правозахисний ретріт на природі, який містив роботу з психологом.

Фінансові показники за 2019 рік:

Надходження: 1 643 388грн

Витрати: 1 822 555 грн, з них адміністративні витрати – 30%, проектні витрати – 70%

Власний негрошовий внесок: 100 000 грн

Контактна інформація:

Поштова адреса організації 72/48, проспект Науки, Харків, 61103, Україна

Телефон: +380504023456

E-mail: public.alternative@gmail.com

Поділитися:

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *